Пятница, 21.02.2020, 03:21
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [28]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 132
Fumigation
Главная » Статьи » Мои статьи

ІНСТРУКЦІЯ


Про затвердження інструкцій по виявленню, локалізації та ліквідації карантинних об'єктів 

Наказ Головної державної інспекції з карантину рослин України 
від 5 лютого 1997 року N 8 

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 
27 березня 1997 р. за N 96/1900 

На виконання Постанови Верховної Ради України від 30.06.93 N 3349-ХII "Про порядок введення в дію Закону України "Про карантин рослин" НАКАЗУЮ: 

1. Затвердити: 

- Інструкцію по виявленню, локалізації та ліквідації вогнищ американського білого метелика; 

- Інструкцію по виявленню, локалізації та ліквідації вогнищ східної плодожерки; 

- Інструкцію по виявленню, локалізації та ліквідації вогнищ каліфорнійської щитівки; 

- Інструкцію по виявленню, локалізації та ліквідації вогнищ картопляної молі; 

- Інструкцію по виявленню, локалізації та ліквідації вогнищ картопляної нематоди; 

- Інструкцію по виявленню, локалізації та ліквідації вогнищ раку картоплі (додаються). 

2. Заступникам Головного державного інспектора України, головним державним інспекторам Автономної Республіки Крим, областей, м. Києва прийняти інструкції до керівництва та виконання. 

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника головного державного інспектора з карантину рослин Устінова І. Д. 

Начальник 
О. М. Мовчан 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
наказом Головної державної інспекції з карантину рослин України 
5 лютого 1997 р. N 8 

Зареєстровано
 в Міністерстві юстиції України 
27 березня 1997 р. за N 96/1900 ІНСТРУКЦІЯ 
по виявленню, локалізації та ліквідації вогнищ американського білого метелика 

Ця Інструкція визначає порядок здійснення комплексу карантинних заходів із виявлення, локалізації і ліквідації вогнищ небезпечного карантинного шкідника - американського білого метелика. 

1. Терміни і визначення 
Наведені нижче терміни вживаються в такому значенні: 
1.1. Американський білий метелик (далі - АБМ) - небезпечний карантинний шкідник плодових, лісодекоративних, кущових багаторічних насаджень. 
1.2. Локалізаційні заходи - це здійснення комплексу карантинних заходів, які запобігають подальшому розповсюдженню АБМ з вогнища. 
1.3. Ліквідаційні заходи - це знищення карантинного шкідника - АБМ - у вогнищах зараження, з використанням радикальних, механічних, біологічних та інших заходів. 
1.4. Карантинне вогнище - це ізольована територія, на якій присутній карантинний об'єкт. 

2. Загальні положення 
2.1. Дана Інструкція розроблена відповідно до Закону України "Про карантин рослин", поширюється на всі установи, організації, підприємства, колективні, фермерські господарства незалежно від їх відомчого підпорядкування і форм власності та на окремих громадян, які займаються вирощуванням, заготівлею, переробкою, перевезенням, зберіганням та реалізацією підкарантинної рослинної продукції, та встановлює порядок здійснення карантинних заходів, спрямованих на запобігання розповсюдженню і ліквідацію вогнищ АБМ. 
2.2. Ця Інструкція обов'язкова для виконання головними державними інспекторами з карантину рослин, їх заступниками і державними інспекторами з карантину рослин (далі - державний інспектор з карантину рослин), які здійснюють державний контроль під час вжиття заходів з карантину рослин при вирощуванні, заготівлі, вивезенні, ввезенні, перевезенні, зберіганні, переробці, реалізації та використанні підкарантинної продукції підприємствами, організаціями, установами, посадовими особами, громадянами. 

3. Виявлення вогнищ американського білого метелика 
3.1. З метою виявлення карантинного шкідника - АБМ - та вжиття своєчасних заходів з локалізації і ліквідації його вогнищ здійснюються обстеження багаторічних насаджень візуально та за допомогою феромонних пасток. 
3.2. Обстеженню підлягають плодові, лісодекоративні та інші багаторічні насадження, що пошкоджуються АБМ, в населених пунктах, фермерських господарствах, на присадибних ділянках, у парках, поле- і садозахисних лісосмугах, лісосмугах захисту залізниць і шосейних доріг, ботанічних, маточних садах, інтродукційно-карантинних розсадниках, науково-дослідних інститутах. Також обстежуються території пунктів ввезення імпортної підкарантинної продукції та вітчизняної, яка надходить із зон особливого карантинного режиму. 
3.3. Обстеження проводять в період масової появи павутинних гнізд із гусеницями третього віку першого покоління (червень), що є характерною ознакою пошкодження АБМ, а також при появі гнізд другого покоління (серпень - вересень). Проводять обстеження з інтервалом в 10 днів. 
3.4. Обстеження багаторічних насаджень проводять візуально по периметру та 2-сходинкових діагоналях саду або кварталу. 
3.5. Денна норма на одного обстежувача: при візуальному обстежуванні розсадників - 2 га, промислових насаджень - 5 га, лісосмуг - 5 км, в населених пунктах - 40 дворів, в присадибних і колективних садах оглядають усі дерева. 
3.6. Обстежувач загальним оглядом дерев відмічає наявність або відсутність на них павутинних гнізд. У випадку виявлення гнізда гілку з ним зрізують і збирають в поліхлорвінілові пакети або безпосередньо у пляшки з насиченим розчином солі, гасом, 70-процентним спиртом чи іншою консервуючою рідиною. 
3.7. Зібрані зразки наділяють етикеткою (додаток N 1) і відсилають до зональних карантинних лабораторій для уточнення видової належності шкідника. 

3.8. Після обстеження в кожному господарстві обстежувач складає акт, в якому зазначається площа насадження, назва господарства або населеного пункту, обстежена площа та інше. Акт підписують: керівник господарства або представник органу місцевого самоврядування, інспектор з карантину рослин, обстежувач (додаток N 2). 

4. Запровадження особливого карантинного режиму 
4.1. Запровадження особливого карантинного режиму здійснюється відповідно до порядку, визначеного статтею 8 Закону України "Про карантин рослин". 
4.2. Розробка відповідних карантинних заходів залежить від правильності визначення карантинного об'єкта, що виявлений при обстеженні або під час огляду підкарантинної рослинної продукції. 
4.3. Після виявлення карантинною експертизою наявності карантинного об'єкту - американського білого метелика - державний інспектор з карантину рослин негайно повідомляє головну і обласну державні інспекції з карантину рослин та відповідний орган місцевого самоврядування, місцеву державну адміністрацію. 
4.4. При виявленні ізольованого вогнища державний інспектор з карантину рослин разом із спеціалістом господарства виконує необхідні заходи щодо проведення додаткових обстежень з метою уточнення площі, заселеної АБМ. 
4.5. Обстеження усіх деревних і кущових рослин, що пошкоджуються АБМ, проводять в радіусі до 50 км від виявленого вогнища і до 150 км вздовж доріг, які проходять через вогнище. 
4.6. Державний інспектор з карантину рослин протягом 24 годин розробляє та подає до відповідного органу місцевого самоврядування, місцевої державної адміністрації або Кабінету Міністрів України подання про запровадження особливого карантинного режиму. 
4.7. У поданні про запровадження особливого карантинного режиму обов'язково повинно зазначатись: обставини, що спричинили запровадження особливого карантинного режиму; межі території, на якій запроваджується особливий карантинний режим; час, з якого запроваджується особливий карантинний режим, а також перелік карантинних обмежень та комплекс карантинних заходів щодо локалізації і ліквідації АБМ. 

5. Локалізація та ліквідація вогнищ АБМ 
5.1. На території з особливим карантинним режимом здійснюється комплекс карантинних заходів, спрямованих на знищення вогнищ АБМ та запобігання подальшому розповсюдженню шкідника. 
5.2. Згідно із Законом України "Про карантин рослин" підприємства, господарства, установи та громадяни, на території яких виявлені вогнища АБМ, зобов'язані здійснювати карантинні заходи з локалізації і ліквідації вогнищ шкідника за власний рахунок. 
5.3. Підкарантинні матеріали, які вивозять із зон особливого карантинного режиму, повинні супроводжуватись фітосанітарним сертифікатом, що видається державним органом з карантину рослин. 

5.4. Адміністрація залізниць, аеропортів, річкових та морських портів, автогосподарств може приймати і перевозити з районів поширення АБМ свіжі плоди і посадковий матеріал тільки за наявності у відправника карантинних сертифікатів. 
5.5. В районах поширення АБМ керівники транспортних, торговельних, заготівельних організацій і промислових підприємств, які переробляють рослинну продукцію, зобов'язані: 

5.5.1. Суворо дотримуватись карантинних вимог на територіях підлеглих їм організацій при транспортуванні, зберіганні, переробці та реалізації продукції рослинного походження, на яку розповсюджуються карантинні обмеження стосовно АБМ. 
5.5.2. Проводити силами фумігаційних загонів інспекцій з карантину рослин знезараження продукції рослинного походження, тари, транспортних засобів, складів та інших приміщень, де вона зберігається. 
5.6. Вивезення свіжих плодів кісточкових, зерняткових, ягідних культур та винограду, посадкового матеріалу категорично забороняється: 
5.6.1. Із районів розповсюдження АБМ у вільні від нього райони без огляду. 
5.6.2. За межі заселених шкідником господарств, в яких не здійснені своєчасні ефективні заходи з локалізації вогнища. 
5.6.3. Приватним особам із заселених АБМ районів у вільну від нього зону всіма видами транспорту, у вантажі, поштових відправленнях. 
5.7. Дозволяється вивезення: 
5.7.1. Із господарств, які здійснили відповідні заходи боротьби з АБМ в період вегетації та після огляду - ранньостиглі сорти кісточкових (вишні, черешні, аличі, ранніх сортів персика, абрикосу), в новій або знезараженій тарі в зону часткового розповсюдження шкідника і промислові центри вільної від нього зони. 
5.7.2. Середньо-, пізньостиглі сорти - до 1 жовтня після фумігації без обмежень. 
5.7.3. Із зони часткового розповсюдження, із вільних від АБМ господарств в новій або знезараженій тарі без обмежень, залежно від строків дозрівання - на критих автомашинах або під брезентом. 
5.7.4. Із усіх зон розповсюдження АБМ - з 1 жовтня по 1 квітня без обмежень. 
5.8. Для ліквідації вогнища обов'язкове здійснення агротехнічних заходів, тобто очищення дерев від нашарувань кори, знищення рослинних решток, перекопування пристовбурних кругів в плодових садах господарств та на присадибних ділянках. Виявлені гнізда АБМ зрізують і знищують. 
5.9. На території вогнища всі насадження обробляють дворазово з інтервалом в 10 днів препаратами згідно з Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених для використання в Україні, затвердженим Укрдержхімкомісією Кабінету Міністрів України. 
5.10. Відповідальність за виконання заходів боротьби з АБМ покладається на: 
5.10.1. У сільськогосподарських колективах, державних, фермерських, орендних та інших господарствах - на керівників господарств, власників земельних ділянок. 
5.10.2. У містах - на керівників комунальних господарств. 
5.10.3. У смузі відчуження землі, прилеглої до залізниць, шосейних доріг, - на керівників відповідних ділянок залізниць, шосейних доріг. 
5.10.4. У колективних садах - на правління садівничих колективів. 
5.11. Службові особи та громадяни, які порушують комплекс встановлених карантинних заходів щодо боротьби з АБМ, притягаються до відповідальності згідно з законодавством. 

6. Скасування особливого карантинного режиму 
6.1. Після здійснення комплексу встановлених карантинних заходів і повної ліквідації вогнищ АБМ державний інспектор з карантину рослин разом із спеціалістом господарства продовжує спостерігати за вогнищем наступні два роки. 
6.2. При виявленні рецидивів розвитку АБМ державний інспектор з карантину рослин із спеціалістом господарства повторно організовує здійснення усього комплексу карантинних заходів до повного знищення вогнища. 
6.3. Після повної ліквідації вогнища АБМ та за умови відсутності рецидивів його розвитку протягом наступних двох років державний інспектор з карантину рослин вносить до органу місцевого самоврядування, місцевої державної адміністрації або Кабінету Міністрів подання про скасування особливого карантинного режиму. 
6.4. У поданні про скасування особливого карантинного режиму обов'язково зазначається: 
6.4.1. Підстава-обгрунтування щодо скасування особливого карантинного режиму. 
6.4.2. Площа або територія, де скасовується особливий карантинний режим. 
6.5. Про зняття особливого карантинного режиму державна служба з карантину рослин повідомляє усі підприємства, організації, розташовані на цій території, та громадян, які там проживають. 

  
  Додаток N 1 
до Інструкції по виявленню, 
локалізації та ліквідації 
вогнищ американського білого 
метелика 

ЕТИКЕТКА 


1. Область _______________________________________________________
 
2. Район _________________________________________________________
 
3. Населений пункт _______________________________________________
 
4. Назва господарства ____________________________________________
 
5. Культура, сорт ________________________________________________
 
6. Обстежено (га) _______________, заражено (га) _________________
 
7. Характер і ступінь пошкодження (листя, плоди) _________________
__________________________________________________________________
 
8. Дата відбору зразків __________________________________________
 
9. Прізвище спеціаліста, що відібрав зразки, _____________________
__________________________________________________________________
 
Посада
__________________________________________________________________
 
Підпис

  
Додаток N 2 
до Інструкції по виявленню, 
локалізації та ліквідації 
вогнищ американського білого 
метелика АКТ
обстеження на виявлення
американського білого метелика


 
  "___" ______________ 199_ р.
 
1. Республіка ____________________________________________________
 
2. Район _________________________________________________________
 
3. Населений пункт _______________________________________________
 
4. Назва господарства ____________________________________________
 
5. Площа під плодовими та лісодекоративними культурами (га)______,
  в т.ч. черешні __________, сливи __________, персики _________,
  інші __________________
 
6. Обстежено (га) ____, в т.ч. вишень ___________, черешень _____,
  абрикос _______, персиків _________, інших ____________________
 
7. Виявлено пошкоджених (га)___, в т.ч. вишень __________________,
  персиків ______, абрикос ____________, інших __________________
 
8. Збирання комах та зразки пошкоджень в кількості ______________,
  відібрані громадянином ____________________________, направлені
  на визначення в карантинну інспекцію __________________________
__________________________________________________________________
 
 
Керівник господарства
(представник органу
місцевого самоврядування) ________________
 
Інспектор з карантину рослин ________________
 
Обстежувач ________________

 

  
ЗАТВЕРДЖЕНО 
наказом Головної державної 
інспекції з карантину рослин 
України 
5 лютого 1997 р. N 8 

  
Зареєстровано 
в Міністерстві юстиції України 
27 березня 1997 р. за N 96/1900Категория: Мои статьи | Добавил: fumigation (18.12.2008)
Просмотров: 1003 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2020