Вторник, 25.02.2020, 18:26
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Регистрация | Вход
Меню сайта
Форма входа
Календарь новостей
«  Апрель 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Поиск
Друзья сайта
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 132
Fumigation
Главная » 2009 » Апрель » 18 » Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин станом на квітень 2009 року
Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин станом на квітень 2009 року
09:47
У Степу й Лісостепу в озимині, розміщеній після стерньових попередників, дохарчовуються личинки хлібного туруна, які за чисельності 0,2-2, макс. в осередках Запорізької, Миколаївської областей до 8 екз. на кв.м пошкодили до 40% рослин. У вищезазначених та Херсонській області до 60% личинок закінчили живлення. За чисельності 3-4 личинок жужелиці на кв.м посіви захищають діазиноном, дурсбаном, маршалом тощо.

Перезимувалі клопи, зокрема шкідлива черепашка, через раннє квітневе потепління активно пробуджуються після перезимівлі, виходять на поверхню листяної підстилки в місцях зимівлі, де його можна побачити в найтепліший час з 11 до 13 години дня. За середньодобової температури 11-12, макс. 20°С клопи перелітають на поля озимої пшениці. Це відбувається в південних та деяких східних областях, зокрема, Миколаївській, Харківській, Херсонській. За повідомленням з Херсонської області місця зимівлі покинуло 50% і більше перезимувалого клопа. В разі подовженого теплого періоду переліт клопа на посіви буде наростати повсюди. За наявності 2-4 клопів на кв.м, після закінчення перельоту їх на посіви, озимі зернові рекомендовано обробляти актарою, арриво, Бі-58 новим, іншими рекомендованими препаратами. 

Повсюди потепління викликало активне заселення озимих та сходів ярих колосових на півдні іншими спеціалізованими шкідниками, як злакові мухи, п’явиці, блішки, проти яких захисні заходи слід розпочинати за надпорогової їх чисельності.

Захворюваність посівів озимих колосових культур борошнистою росою, септоріозом, кореневими гнилями, іржею, іншими хворобами визначається в межах 1,5-14, макс. в осередках Вінницької, Київської, Львівської областей до 32% на нижніх відмираючих листках. Розвиток хвороб на вегетуючих листках наявний на 2-6% рослин в АР Крим, Одеській, Херсонській та інших південних областях. Оздоровчі заходи проти хвороб слід розпочинати на початку виходу в трубку за рекомендаціями спеціалістів захисту рослин.

Відростаючі багаторічні трави за чисельності 1-6, макс. 9 екз. на кв.м продовжують заселяти і пошкоджувати бульбочкові, листковий люцерновий, інші довгоносики. За чисельності жуків 5-8 екз. на кв.м сходи обприскують рекомендованими інсектицидами.

Скрізь посіви озимого ріпаку заселяють хрестоцвіті блішки, прихованохоботники, ріпакові листкоїд, пильщик, квіткоїд, які, переважно за допорогової чисельності, пошкодили 3-10, макс. у Миколаївській 28, Київській областях 40% рослин культури. За надпорогової чисельності шкідників проводять обприскування посівів золоном, штефесином, парашутом, іншими інсектицидами.

Переважно на минулорічних листках культури відмічають ознаки пероноспорозу, фомозу на 1-14, макс. у Львівській, Рівненській 24% рослин, бактеріозу коренів, борошнистої роси, альтернаріозу на 3-9, макс. у вищезазначених і АР Крим, Київській, Чернігівській, інших областях 14% рослин. Запобігать поширенню хвороб обробками альєттом, ридомілом Голд, містиком, штефікуром тощо.

У плодових насадженнях розпочалося заселення дерев плодовими довгоносиками: сірим бруньковим, букаркою, яблуневим квіткоїдом і пошкодження ними бруньок та бутонів, відродження личинок сисних шкідників (попелиці, медяниці, кліщі). Осередково на 10-15% дерев абрикоса в Миколаївській області виявлені ознаки моніліального опіку. Плодові насадження проти шкідників і хвороб обприскують сумішами рекомендованих пестицидів.

В Степу у посівах зернових культур відмічається живлення гусениць старших віків озимої совки за щільності 0,2 – 1,3 екз. на кв.м, пошкоджено 2-4, макс. 8% рослин (Миколаївська обл.).

Повсюди спостерігається наростання чисельності мишоподібних гризунів, що свідчить про весняне розмноження та розселення молодих особин. На більшості площ озимих зернових та ріпаку нараховується 2-4, макс. 8 (Київська, Чернівецька обл.), багаторічних трав 5-12, макс. 20-60 жилих колоній на гектар (Запорізька, Хмельницька обл.).

Найнебезпечніші гризуни в посівах зернових культур після виходу в трубку, коли вони з’їдають стебла і колоски. Через зростання чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів захисні обробки посівів слід продовжувати шляхом розкладання родентицидів.

В господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами. Оброблено проти мишоподібних гризунів 3,4 мнл. га, з них озимих зернових 2,4 млн. га. Протруєно насіння ярих культур 722 тис. тонн.

Просмотров: 916 | Добавил: fumigation | Рейтинг: 0.0/0 |
Copyright MyCorp © 2020